MATY GOLDENSHARK

Gumowe maty do płukania złota, wymyślone są zaprojektowane i wykonane, w całości, w Polsce.

Nazwa powstała ponieważ odwrócony wzór, przypomina zęby rekina.
I tak już zostało.

Produkt ten powstawał na bazie doświadczeń w terenie, gdzie kilku doświadczonych poszukiwaczy, bazując na własnych, wieloletnich doświadczeniach, testowało i opiniowało ten produkt.

Pomysł urodził się z potrzeby. Pracując na wszelkich dostępnych patentach, mchu, dywanikach i tym podobnych, szukałem czegoś co zmniejszy ilości materiału do czyszczenia, zwiększy wydajność i skuteczność bez strat nawet pyłu i w dodatku wybierze mi ładne kamyczki z rzeki…

Brzmi nierealnie, ale taka była geneza pomysłu…

Początkowo wycinane własnoręcznie maty gumowe, pozwalały mi na wprowadzanie zmian i testowanie rożnych wzorów, bezpośrednio w rzece.

Docelowo wyciąłem ręcznie w litej gumie NBR 45 rożnych wzorów. Podobnych, ale każdy z poprawkami – czasami testy odbiegały od docelowego wzoru…

Tylko ok 5 z nich okazało się spełniać moje oczekiwania i nad nimi skupiłem dalszą uwagę.

Po wielu nieudanych próbach, w końcu udało mi się znaleźć firmę w Polsce, która podjęła się wykonania dość skomplikowanego wzoru, systemu łącznika, nietypowej proporcji w profilu EPDM.

Tylko zaangażowanie wielu osób, doprowadziło do tego, że finalnie, w marcu 2019 r, docelowy produkt powstał w jednej z Polskich fabryk, jako pierwsza całkowicie Polska guma do płukania złota.

Pierwszy i bazowy jest i był model GoldenShark , czyli poniższy wzór,,

Guma uniwersalna, dobra do każdego rodzaju sprzętu, od małych maleńkich płuczni wkładanych w nurt, do dużych (70×250 cm) gum w urządzeniach przemysłowych.

Jest to mieszkanka EPDM , bardzo odporna na ścieranie i uszkodzenia.

Wykonywana w elementach 75 mm szerokości , co pozwala układać dowolne rozmiary docelowej gumy, podobnie jak panele podłogowe – tu całość składa się z połączonych pasów.

Skuteczność tego wzoru okazała się ogromna, W trakcie testów, większość , bo ok 95 % złota, była w pierwszych 30% gumy, nie zależnie od ilości materiału podanego.

Dodatkowo okazało się że kamienie szlachetne , takie jak granat, cyrkon, szafir i inne, osadzają się w zagłębieniach i poza drobinami złota, nasze oczy cieszą pięknymi kolorami.

Bazując na skuteczności bazowego wzoru, postanowiłem wyprodukować kolejne, dwa wzory.

Te dwa nowe wzory to kontynuacja pomysłu i świetne dodatki do bazowego.

Teraz, bazowy wzór, doczekał się drobnej gumy, która bardzo ułatwia wyłapanie samych drobin a stosowana jako sama, jednolita guma, doskonale czyści urobek i sprawdza się jako guma testowa, w mini przesiewaczach. Mały wzór gwarantuje drobny szlich oraz zredukowaną do minimum ilość materiału do płukania.

Golden Shark mini oraz BIG Shark, pokazane poniżej…

BIG Shark to przeciwieństwo poprzedników.
Te ogromne ryfle mają za zadanie łapać duże, ciężkie kamienie.

Bardzo często, przy okazji występowania złota w rzece, występują też kamienie szlachetne..

Ta guma ma za zadanie złapać ich tyle ile się da 🙂
I po to właśnie powstała.
Jest idealnych uzupełnieniem i również łączy się wzajemnie z innymi wzorami.

Ciężkie kamienie, bardzo często są pomijane przez poszukiwaczy złota, ponieważ sprzęt budowany, typowo dla płukania złota, nie uwzględnia grubego ciężkiego szlichu – wręcz przeciwnie, konstruowany jest tak, aby było go jak najmniej.

I tu wracamy do początku, czyli marzenia, aby kopiąc w strumyku materiał, złapać nie tylko złociny, których może być mało lub wcale, ale też aby nie pomijać kamieni szlachetnych , których ilości czasami zaskakują.

To kombinacja 3 wzorów daje mi gwarancję i spokój ducha, że cokolwiek wpadnie na łopatę, ma szanse zostać w naszej gumie i cieszyć oko oraz upiększyć kolekcję. Radość z każdego wyjazdu to najnowszy sposób na segregację tego,, co nas interesuje, podczas każdego wyjazdu – w poszukiwaniu złota i od teraz kamieni szlachetnych 😉

WSZYSTKIE WZORY ZOSTAŁY OBJĘTE REJESTRACJĄ PATENTOWĄ EUIPO
I SĄ ZASTRZEŻONE NA TERENIE UNII EUROPEJSKIEJ

Dodaj komentarz